Kaganat płonący Garniec Północy, Ludzie – Północniacy – Polosi – Awarowie VII wiek p.n.e.

Są to frazy rozrzucone przez co ukryte w lamentach Jeremiasza ale jak je zebrać razem, mamy całkiem jasny obraz najazdu narodów i królów Scytów, pod wodzą króla Apolla z krańców świata z Północy z VII wieku p.n.e.

https://www.lektury.one.pl/Biblia/i/28.php

dopóki Jerozolima nie poszła na wygnanie w miesiącu piątym.”

13 I stało się słowo Pańskie po raz drugi do mnie mówiąc:”Co ty widzisz?” I rzekłem:”Garniec podpalony ja widzę, a oblicze jego od północy.

Czyli Kaganat (kaganiec, garniec Wulkana, żelazny kosz na smolne drzazgi) państwo północy (królestwo ognia) zapala się do wojny, szykuje się do najazdu, metaforyka królestwa ognia.

14 I rzekł Pan do mnie: „Od północy otworzy się zło na wszystkich mieszkańców ziemi.

15 Bo oto ja zwołam wszystkie rody królestw północnych, mówi Pan, i przyjdą i postawią każdy stolicę (tron) swą w wejściu bram Jeruzalem i na wszystkich murach jego wokoło i we wszystkich miastach judzkich (…) ja przywiodę zło z północy i skruszenie wielkie. (…) wicher (Avartkias) wielki powstanie od (północnych) krańców ziemi.

7 Wyszedł lew (Apollo) z legowiska swego, a łupieżca (spolium łup łac. Ispale olbrzymi) narodów podniósł się; wyszedł z miejsca swego, aby obrócić ziemię twoją w pustynię; miasta twoje będą zburzone, zostaną bez mieszkańca.- Oto jak obłok wzejdzie, a jak burza wozy jego, prędsze niż orły konie jego. Biada nam, bośmy zburzeni!- Oto ja przywiodę na was naród z daleka, domu Izraelowy, mówi Pan, naród mocny, naród starodawny, naród, którego języka umieć nie będziesz ani zrozumiesz, co mówi.

16 Sajdak jego jak grób otwarty (strzały zatrute trupim jadem, tzw scytian), wszyscy mężni. A wszakże w dni owe, mówi Pan, nie dam was zniszczyć do końca. To mówi Pan:”Oto lud idzie z ziemi północnej, a naród wielki (Olbrzymów) powstanie z krańców ziemi.

23 Strzałę i tarczę pochwyci, okrutny jest i nie zlituje się. Głos jego zaszumi jak morze, a na konie wsiądą, gotowi jak mąż do boju, przeciw tobie, córko Syjońska!”

22 Głos słuchu oto idzie i poruszenie wielkie z ziemi północnej, aby uczynić miasta judzkie pustynią i mieszkaniem smoków (Synowie Smoka Ognistego).

15 „Żyje Pan, który wywiódł synów Izraelowych z ziemi północnej i ze wszystkich ziem, do których ich wypędziłem; bo wrócę ich do ziemi ich, którą ojcom ich dałem. Przeto, oto dni przychodzą, mówi Pan, i nie rzekną więcej:”Żyje Pan, który wywiódł synów Izraelowych z ziemi Egipskiej,”

8 ale:”Żyje Pan (Bóg), który wyprowadził i przywiódł potomstwo domu Izraelowego z ziemi północnej (jakaś pamięć pochodzenia Lewitów?) i ze wszystkich ziem, do których ich wyrzuciłem, i będą mieszkać w ziemi swojej.” Słowo, które mówił Pan o Babilonie i o ziemi Chaldejskiej przez usta Jeremiasza proroka:

2 „Opowiadajcie między narodami i rozgłoście, podnieście chorągiew, ogłaszajcie, a nie tajcie, mówcie: „Wzięty jest Babilon, zawstydzony jest Bel, zwyciężony jest Merodach, zawstydziły się posągi jego, zwyciężone są bałwany jego.

3 Bo wyciągnął przeciw niemu naród z północy, który uczyni ziemię jego spustoszeniem (czyli to naród północy zniszczył Babilon)

9 Bo oto ja pobudzam i przywiodę na Babilon zgromadzenie narodów wielkich z ziemi północnej i przygotują się nań, a potem go wezmą; strzały ich jak męża mocnego zabijacza, nie wrócą się próżno.

Inne tłumaczenie Biblii

https://www.jw.org/pl/publikacje/biblia/bi12/ksi%C4%99gi-biblijne/jeremiasza/2/

słowo Jehowy, mówiące: „Co widzisz?” Odrzekłem: „Widzę szeroki kocioł, pod który się dmie, a jego otwór jest odwrócony od północy”. Na to Jehowa powiedział mi: „Od północy rozpęta się nieszczęście przeciw wszystkim mieszkańcom tej ziemi. Bo ‚oto ja wzywam wszystkie rodziny królestw północy (czyli 10 państw z Dekapolimu)’ — brzmi wypowiedź Jehowy; ‚i przybędą, i każdy z nich umieści swój tron u wejścia do bram Jerozolimy Bo z północy sprowadzam nieszczęście, wręcz wielką klęskę. wybiegł jak lew ze swej gęstwiny, wyruszył ten, który doprowadza narody do zguby; wyszedł ze swego miejsca, by z twojej ziemi uczynić dziwowisko.

Twoje miasta legną w gruzach, tak iż nie będzie żadnego mieszkańca. Oto nadciągnie jak chmury deszczowe, a jego rydwany są jak wicher, Konie jego są szybsze od orłów. „Strażnicy przychodzą z dalekiej ziemi. (czyli północny wiatr naród północnego wiatru, naród burzy itp. Tyfon nazwa cyklonu i imię starożytnego króla u Pliniusza)

I jeszcze jeden przykład, świadczy, że było wspólne źródło dla obu tekstów ST i NT, którym była realna historia Kaganatu (Garnca Wulkana).

Tzw Nowy Testament Apokalipsa mamy to samo co u Jeremiasza, tylko nie rozbite po całym tekście, ale w jednym bloku, trochę innymi słowami ale to samo na północy zaczyna dymić kaganiec (wielki piec), na krawędzi świata czyli otchłani, ale mamy nowe szczegóły  lud w koronach, pancerny uzbrojony, czyli Scytowie Królewscy pod wodzą króla Apolliona, też armia konna, wozy jak huragan skrzydeł w domyśle orłów itd. jakieś złote maski lwów na twarzach czy hełmach, te ogony to chyba baty oznaka władzy, okupacja trwa 5 miesięcy, wyżej u Jeremiasza Jerozolima idzie na wygnanie w 5 miesiącu.

A imię gwiazdy brzmi Piołun. ( „ukraińska potoczna nazwa piołunu to polyn” u Długosza Polska to królestwo Artemidy siostra Apolla (artemisia-piołun).)

I ujrzałem gwiazdę, która spadła z nieba na ziemię, i dano gwieździe klucz od czeluści otchłani. I gwiazda otworzyła czeluść otchłani (…) i dym się wzniósł z czeluści jak dym z wielkiego pieca, a słońce, jak również powietrze, ściemniało od dymu z czeluści.

I z dymu wyszły na ziemię szarańcze, i dano im władzę — taką władzę, jaką mają ziemskie skorpiony.

A szarańcze przypominały z wyglądu konie przygotowane do bitwy; a na swych głowach miały coś podobnego do koron jakby ze złota (czyli Reginowie), a ich oblicza były jak oblicza mężczyzn, włosy zaś miały jak włosy kobiet. A ich zęby były jak u lwów; i miały napierśniki jak napierśniki żelazne.

A odgłos ich skrzydeł był jak odgłos rydwanów ciągniętych przez wiele koni pędzących do bitwy. Mają też ogony i kolce podobnie jak skorpiony; a w ich ogonach jest ich władza szkodzenia ludziom przez pięć miesięcy. Mają nad sobą króla, anioła otchłani. Jego imię po hebrajsku: Abaddon, po grecku zaś ma na imię Apollion.

(mamy też taki dopisek „Abaddon nie jest aniołem szatańskim, lecz Bożym, i dokonuje dzieła zagłady na polecenie Boże.”)

Czyli Apokalipsa dotyczy czasów które były, a nie będą zdarzeń z VII wieku p.n.e. czy wcześniejszych. W „O naturze Bogów” Cycerona Apollo syn Wulkana przybyły z Hiperborei (Północy) w podobnym czasie pokonuje w Delfach Smoka Pytona i zajmuje jego świątynię ustanawiając swój kult.

ps. Lewi‚ci (Lewia(tani)ci) są jakąś smoczą skamieliną zapisaną w legendach i słowotwórstwie. Po tylu latach powinienem się przyzwyczaić, ale jeszcze mnie zdumiewa potęga i precyzja metajęzyka.

„Słowo Lewiatan pochodzi najprawdopodobniej od określenia lwy (arab. lawiya),
oznaczającego skręcać, zwijać. (…) wielkie potwory morskie to taninim (…) żeński potwór, któremu na imię Lewiatan, zamieszka głębokości morza nad źródłami wód (…)
Slawia (arab. صلاوية‎ Ṣ(a)lāwiya) „.

Slawia jako Świat – Kraj Ovium-ojum zawinięty chroniony splotami ojca Ofiona-Piastuna i Eurynome (sama Sława jest rodzaju żeńskiego).

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Kaganat płonący Garniec Północy, Ludzie – Północniacy – Polosi – Awarowie VII wiek p.n.e.

 1. mk pisze:

  A tymczasem w dawnym płonącym garńcu świętowanie Chanuki na całego!!! Jakby ktoś nie wiedział, to właśnie tym ‚nasze’ władze zajmują się w ostatnich dniach ;D Apokalipsa to z pewnością do pewnego stopnia historia, a nie wizja przyszłości, ale w zależności od tego kogo przyjmiemy za ostatniego Smoka – chyba jednak Chrobrego, bo z Krzywoustym to jednak mniej optymistycznie – to w 2025 akurat minie 1000 lat niewoli smoka – to może nie tylko historia, ale i plan, lub przewidywanie co do terminu przydatności wielkiego kłamstwa. Oby, bo przydałoby się otwarcie Otchłani w 2025, bo to przynajmniej nie jakaś strasznie odległa perspektywa.

  • mk pisze:

   W zasadzie to biorąc pod uwagę cykliczność dziejów, jak też cykle kosmiczne i rozwojowe, geologiczne, klimatyczne itd. to nie ma problemu żeby przeszłość była przeszłością i odwrotnie. Tak samo dziadki/dziatki są przyszłością i przeszłością, tak słowo przodek jest od tego co z przodu a nie z tyłu

 2. Pingback: Okiem Vrana: Kaganat płonący Garniec Północy, Ludzie – Północniacy – Polosi – Awarowie VII wiek p.n.e. | Białczyński

 3. mk pisze:

  Być może Ragnarok to też echo odległej przeszłości. W końcu po bitwie nad Dołężą 3300 lat temu zwyczaj ciałopalenia rozprzestrzenił się nagle na całą Skandynawię, a zatem zagłada kultury/świata ówczesnych Skandynawów. Wspomnienie zagłady przerodziło się w przestrogę na przyszłość?

 4. mk pisze:

  https://www.zwiadowcahistorii.pl/wedkarz-znalazl-rzadki-celtycki-stater-typu-krakowskiego-sprzed-2-tys-lat/

  Kolejny dudek, nie wiem jak ktoś jeszcze może tam widzieć statek, bo to ewidentny ninja 😉 co ciekawe wydaje mi się że tutaj nawet widać klejnot, którego nie kojarzę z innych egzemplarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s