Nawa Państwa Rok 1921 – wojna Ispoliona 1927 – 1939 (etiuda podolska)

Często można się spotkać z twierdzeniami, że anachroniczna polityka Piłsudskiego i sanacji czy brak odpowiednich zbrojeń, była przyczyną naszej błyskawicznej klęski w 1939 roku, mimo tego, że mieliśmy takie możliwości techniczne i przemysłowe oraz finansowe, ta historia będzie opowieścią w której dochodzą do władzy ultranacjonaliści, ukryci władcy naturalni, odwołujący się do naszej starożytnej tradycji.

To będzie historia alternatywna z częścią osób fikcyjnych i historycznych, Antenor M. należy do tych pierwszych, S Grabski nie odegra żadnej roli, bardziej swoją historyczną rolę odegra Kwiatkowski, historyczny W. Agenor Gołuchowski odegra bardziej rolę fikcyjną i będzie bardziej postacią fikcyjną niż historyczną, takie starożytne imiona to będzie znak szczególny mędrców.

Na razie to bardziej szkic stąd – (Etiuda – krótki utwór w sztuce, mający na celu doskonalenie stylu literackiego)

Jedną z głównych ról odegra jednak Apoloniusz Zarychta (pogańska zadruga i geograf)  (Zarychta jako przedwojenny szef departamentu emigracyjnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej koordynował supertajny plan pomocy Żydom walczącym o powstanie państwa Izrael).

„– Po co nam ten Madagaskar? – pytał minister skarbu Kwiatkowski Apoloniusza Zarychtę, gdy ten wnioskował o fundusze na zakup ziemi.

– Żebyśmy wszyscy mieli się gdzie podziać – odpowiedział urzędnik, który po latach, już w Belo Horizonte, napisał w jednym listów do Benjamina Gepnera takie oto słowa: „przypomniałem sobie o tej rozmowie we wrześniu 1939 roku w Rumunii, gdy spotkałem Kwiatkowskiego, odpoczywającego w przydrożnym rowie”.”

Główną myślą przewodnią będzie nacisk położony na budowę nie tyle Gdyni ale floty handlowej i wojennej, oraz uzyskanie terytorium zamorskiego rodzaj Polski 2.0 by miało się gdzie podziać nie tylko instytucje polskie ale głownie polscy uchodźcy.

Wbrew częstym ostatnio twierdzeniom, że Polski od 1939 do 45 roku nie było, pokłady polskich okrętów wojennych było terytorium niepodległej Polski, co wynika z samego prawa międzynarodowego.

Okręty wojenne z reguły nie mogą zawijać do obcych portów, bez zezwolenia państwa nadbrzeżnego. Jednak z chwilą uzyskania takiego zezwolenia i wpłynięcia do obcego portu korzystają w nim z pełnego immunitetu i nie podlegają jurysdykcji ani cywilnej, ani karnej. Na morzu pełnym okręt wojenny pozostaje pod władzą państwa swej bandery.W przypadku naruszenia przez załogę okrętu wojennego interesów państwa nadbrzeżnego, władze jego mogą jedynie zażądać, aby okręt wojenny opuścił port.”

Intryga będzie polegała na odkupieniu fragmentu brytyjskiej Gujany do której rości sobie pretensje Wenezuela i zbudowaniu tam baz wojennych oraz zaplecza gospodarczego i  kilkusettysięcznego zaplecza ludnościowego, w przededniu wojny przerzuci się tam w ciągu 2 lat dodatkowo 2 miliony ludzi z Polski. Zgodę na WB po części się wymusi argumentem, że jeśli tego terytorium nie uzyskamy to będziemy zmuszeni szmuglować Syjonistów z Polski do Brytyjskiej Palestyny, owi tak czy inaczej będą preferowali Palestynę, tylko będą tam jechali pośrednio też przez Gujanę.

Oraz budowy floty krążowników pomocniczych na których wyposażeniu będą bardzo szybkie 50 do 150 tonowe ścigacze artyleryjskie. Te ścigacze dzięki szczególnej budowie ich dna, nietypowemu przedniemu napędowi wytwarzającemu też rodzaj poduszki powietrznej/kawitacyjnej pod kadłubem, będą osiągały prędkości rzędu 150-200 km/h.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Nawa Państwa Rok 1921 – wojna Ispoliona 1927 – 1939 (etiuda podolska)

 1. gnago pisze:

  Po kontakcie z Ukrami na żywo przychylam się do poglądu, że ksywa chachły pochodzi od czasu zamiany g na h w języku ukraińskim

 2. vranvelkrut pisze:

  To jest tylko szkic i pewne literackie przerysowanie, w tamtych czasach nazwano dialekt ukraiński skażonym językiem polskim, po drugie bez wątpienia pokrewna i bliska genetycznie nam jest tylko populacja Białorusi, Rosjanie i Ukraińcy to z pochodzenia narody „nieczystej krwi” znane z źródeł arabskich które opisywały narody Chazarów i Pieczyngów jako ludy mówiące po słowiańsku, ale obce Słowianom pochodzeniem, czyli w konsekwencji Ukraińcy to mieszańcy Chazarów, Pieczyngów, Duńczyków, potem jeszcze Tatarów (tu to imię (Chachła), też Greków bo są wyznania greckiego, podobnie Rosjanie to Ugrowie (Ugrofinowie), Bułgarzy Kamscy, Chazarzy, oczywiście oba te narody (Rosjanie i Ukraińcy) z dużą domieszką Polaków.

  Ideologicznie i historycznie nasza historia będzie nawiązywała nie do okresu piastowskiego, ale wielkiego narodu Wenedów mieszkających szeroko nad Bałtykiem Ptolemeusz vel Suevów miedzy Łabą i Dacją (Wołoszczyzną) Strabon. Teren do Dniepru jako teren Antyjski
  (Peucyński-Chorwacki) jest uznawany przez nas jako teren historycznie Polski (Austrovindów).

  Który to teren straciliśmy nawet jako Wenedowie dopiero w X wieku na rzecz tzw Rusi w wojnie z wschodnią koalicją w której byli też nawet Szwedzi czy może tu bardziej Norwedzy. Jako Lachy i Wenedowie jesteśmy opisywani w wiekach XI itd w Skandynawii. Tu mamy opis są nasze nazwy etniczne Laesum czy Austrvindum.

  http://rcin.org.pl/Content/4168/WA303_4298_KH108-r2001-R108-nr2_Kwartalnik-Historyczny%2001%20Banaszkiewicz.pdf

  ps. To jest historia alternatywna w której odrodzone państwo polskie jest też w wojnie ideologicznej, w wojnie o prawdę historyczną, głównie z Sowietami i Niemcami którzy tu też będą nazwani Nową Babilonią (Bawaria-Bawri perskie Babilon), a oni sami sceltyzowanymi Sarmatami np., separatyzm ukraiński był wspierany i opłacany przez Niemców, wszyscy ci „banderowcy” była to praktycznie niemiecka agentura. Był to okres w którym puczyści, zamachowcy czy jak dziś byśmy powiedzieli terroryści, byli chlebem powszednim ówczesnych zdarzeń. Rozwiązaniem problemu niemieckich Żydów (mówiących w jidisz) w Polsce, będzie mocne wsparcie Syjonistów i zwalczanie drugiego ich odłamu ogólnie rzecz biorąc „Wieży Jelenia”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s